NIEMCY WYGRYWAJĄ, POLACY NA PIĄTYM

Podziel się

Niemcy po raz drugi z rzędu wygrali Puchar Narodów CSIO5* Sopot. Polacy zakończyli konkurs na miejscu piątym. „Horse & Business Magazine" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Zespół Niemiec z 4 punktami karnymi na koncie bezapelacyjnie zwyciężył w Pucharze Narodów CSIO5* Sopot „zgarniając” 300.160 PLN. Biało-czerwoni ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji kończąc rywalizację na Hipodromie z bagażem 22 punktów karnych. W drużynie wystartowali: Jarosław Skrzyczyński na Jerico (8/4), Andrzej Opłatek na Diaroubet (6/0), Maksymilian Wechta na Chepettano (4/4) i Adam Grzegorzewski na koniu Issem (4/DNS).

Konkurs o Puchar Narodów rozpoczął się w samo południe. Zespoły składające się z 4 reprezentantów danego kraju zaprezentowały się licznie zgromadzonej na Hipodromie publiczności, w kolejności będącej wynikiem oficjalnego losowania. Jako pierwszy sygnał do startu usłyszał Andrzej Opłatek, drugim w drużynie był Adam Grzegorzewski, jako trzeci w zespole wystartował Maksymilian Wechta, a team biało-czerwony zamknął czterokrotny Mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński. Pomiędzy polskimi zawodnikami startowali reprezentanci Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Irlandii, Francji, Niemiec i Danii. Po pierwszym nawrocie na prowadzeniu byli Niemcy, po nich Szwajcarzy i na trzecim miejscu Francuzi. Polacy rozpoczęli drugi nawrót z siódmej pozycji mając 14 punktów karnych.

Po dynamicznej i pełnej zwrotów akcji rywalizacji, Puchar Narodów zdobył zespół Niemiec w składzie: Philipp Weishaupt, Christian Kukuk, Janne Friederike Meyer-Zimmermann i Andre Thieme mający na koncie zaledwie 4 punkty karne.

Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Francji, a na trzecim zawodnicy ze Szwajcarii. Poza podium spadli Irlandczycy, Polacy awansowali na piątą lokatę, na szóstym miejscu uplasowała się Szwecja, a po niej Dania. Kwalifikację zamknął zespół Norwegii. Całkowita pula nagród w Pucharze wynosiła 938 000 PLN.

Wyniki TUTAJ

W 24 edycji Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody wzięło udział 115 zawodników na 195 koniach, reprezentujących 20 krajów. Najbardziej premiowane konkursy zawodów zaliczane są do oficjalnego rankingu Longines.